Народ рохінджа судиться з Facebook. Вимагає компенсацію в розмірі понад $150 млрд

467

Біженці, представники народу рохінджа, у Великій Британії та США подали до суду на корпорацію Meta. Звинувачують компанію в тому, що вона дозволила собі поширювати мову ворожнечі проти них.

Як пише gazeta.ua, про це повідомила британська служба новин BBC.

Десятки біженців вимагають в корпорації компенсацію в розмірі понад $150 млрд (приблизно 4,11 трлн грн). Вони стверджують, що Facebook пропагує насильство проти представників меншини.

Компанію звинуватили в тому, що вона дозволила “роками поширювати ненависну й небезпечну дезінформацію”.

За інформацією журналістів, британська юридична фірма, яка представляє інтереси деяких біженців, надіслала до Facebook листа, в якому стверджують:
– алгоритми Facebook “посилили мову ненависті проти народу рохінджа”;
– компанія не інвестувала в модераторів і фактчекерів, які знали про політичну ситуацію в М’янмі;
– компанії не вдалося видалити дописи або акаунти, які підбурювали до насильства проти рохінджа;
– вона не змогла “вжити належних і своєчасних заходів” попри попередження благодійних організацій і ЗМІ.

У США юристи також подали скаргу на компанію в Сан-Франциско, звинувативши її в тому, що вона “готова продати життя народу рохінджа заради завоювання ринку в невеликій країні Південно-Східної Азії”.

Зокрема в скарзі юристи посилалися на дописи в соцмережі, знайдені під час розслідування інформаційного агентства Reuters. Наприклад, у дописі за 2013 рік ішлося: “нам треба боротися з ними так, як Гітлер боровся з євреями”.

В іншому було таке: “Налийте пального й підпаліть, щоб вони могли швидше зустрітися з Аллахом”.

Водночас ще 2018 року Facebook визнав, що зробив недостатньо для запобігання розпалюванню насильства й ненависті проти рохінджа.
Це сталося після незалежного звіту, створеного на замовлення Facebook, у якому ідеться, що платформа створила “сприятливе середовище” для поширення порушень прав людини.

Рохінджа – етнічна група, яка сповідує переважно іслам і стикається з дискримінацією у М’янмі. У серпні 2017-го ісламісти з угруповання “Армія порятунку рохінджу Аракана” напали на працівників поліції М’янми та вбили кількох людей. У відповідь урядові війська розпочали силову операцію у штаті Ракхайн на Півночі країни. У регіоні почалися переслідування місцевих мусульман-рохінджів. Майже 750 тис. були змушені втекти до сусіднього Бангладешу.

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!