На Закарпатті скасували протиправні рішення щодо підтримки регіональних мов

712

Рішення усіх місцевих рад у Закарпатській області стосовно функціонування регіональних мов скасовано. Місцеві громади не підтримуватимуть у прагненні розвивати мови національних меншин. 

Відповідні норми вже ухвалено. Як інформує aspi.com.ua, про це 20 січня повідомила пресслужба уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя.

Омбудсмен раніше звернувся до Офісу генпрокурора з проханням забезпечення скасування дотепер чинних протиправних рішень. Йдеться про ухвалення рішень стосовно окремими обласними та місцевими рад стосовно розвитку регіональних мов. У відомстві видали постанову, у якій рішення Берегівської та Виноградівської районних рад визнані протиправними.

Нові зміни унеможливлюють функціонування регіональних мов в області. У листопаді Кремінь направив листа до Офісу генпрокурора щодо забезпечення скасування в областях функціонування регіональних мов.

Раніше ASPI news повідомляло, що з 16 січня на усій території України вся реклама в ЗМІ повинна бути українською мовою. Також в РНБО заявили, що російська мова ніколи не буде визнана державною в Україні.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!