На «UA: Першому» відбудеться прем’єра власного фільму «Вбивство Гонгадзе. 20 років у пошуках правди»

Фільм покажуть через 20 років після загибелі відомого політичного кореспондента та засновника одного з перших інтернет-видань країни «Української правди» Георгія Гонгадзе, щоб вшанувати його пам’ять. Про це повідомляє stv.detector.media.

16 вересня о 21:40 на суспільному каналі «UA: Перший» відбудеться прем’єра фільму Суспільного мовника «Вбивство Гонгадзе. 20 років у пошуках правди». А вже наступного дня, 17 вересня о 19:30 фільм Суспільного про вбивство Гонгадзе покажуть у Маріїнському парку на літній сцені «Мушля» біля стадіону «Динамо».

Про це йдеться у Facebook та на каналі «UA: Першого» в YouTube.

Фільм зняли Максим КамєневНаталя Гуменюк та Анна Цигима.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

16 вересня 2000 року було викрадено Георгія Гонгадзе. Його жорстоко вбили співробітники правоохоронних органів. Хоча виконавці засуджені, через 20 років офіційне слідство так і не встановило замовника.

«За 20 років виросли покоління, які вже не пам’ятають часів правління Кучми чи умов, в яких тоді працювали медіа. Через 20 років залишаються відкритими питання. У фільмі їх ставлять, але й відповідають на них відомі журналісти, які упродовж цього часу займалися справою Гонгадзе, а також близькі й друзі Георгія: Олена Притула, Євген Глібовицький, Лаврентій Малазонія, Олег Єльцов, Юлія Мостова, Сергій Рахманін, Мустафа Найєм, Сергій Лещенко, Олексій Степура, Валерій Калниш, Севгіль Мусаєва, Коба Аланія, Мирослава Гонгадзе», – йдеться в анонсі.

Показ просто неба відбуватиметься в умовах дотримання карантинних норм: запрошені мають бути в масках і тримати необхідну дистанцію.

Здійснено за підтримки Суспільного мовлення (НСТУ), Internews, Посольства Королівства, Нідерланди в Україні, CFI Media Development, Європейської Комісії, Ребекки Гармз іФонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.