Михайло Сидоржевський: З приводу участі т.зв.«Союза писателей Украины» у лукашенківському форумі

627

Білоруське агентство БЕЛТА (belta.by) 10 вересня повідомило, що в Гомельській області 10 – 12 вересня відбудеться XV Міжнародний фестиваль-свято “Славянские литературные дожинки”, в яких візьмуть участь «письменницькі делегації» з Росії та України. «Участие в мероприятиях подтвердили делегации региональных структур и Союза писателей России, а также Союза писателей Украины и Международного союза писателей и мастеров искусств»,  — говориться у повідомленні.

З цього приводу заявляю, що Національна спілка письменників України не має абсолютно ніякого відношення до вищевказаного «фестивалю-свята», організованого лукашенківською Спілкою письменників. Національна спілка письменників України чітко стоїть на державницьких позиціях, відстоюючи українську культуру перед новітніми викликами і загрозами. Ми жодним чином не контактуємо як мінімум з 2014 року ні з лукашенківською Спілкою білоруських письменників, ні з жодною з російських.

Також повідомляю, що в Україні зареєстрована т.зв. «Спілка письменників України», діяльність якої, на нашу думку, є антиукраїнською. З цього приводу згідно з рішенням Секретаріату Національної спілки письменників України від 7 липня ц.р. ми звернулися до Міністерства юстиції України і СБУ з заявами про необхідність розслідування діяльності цієї псевдоструктури.

На жаль, відповіді, які надійшли з цих державних відомств, є, по суті, формальними відписками. Цілком вірогідно, що згаданий в інформації білоруського державного агентства «Союз писателей Украины» і є т.зв. «Спілкою письменників України», з приводу антиукраїнської діяльності якої ми зверталися до Мін’юсту і СБУ.

Закликаємо відповідні державні структури належним чином відреагувати на факт участі «Союза писателей Украины» у лукашенківському форумі спільно з «Союзом писателей России».

Михайло Сидоржевський, голова Національної спілки письменників України.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» на 2020 рік! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» на 2020 рік в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!