“Ми добре вивчили уроки історії”. Спілка письменників оприлюднила заяву до річниці бою під Крутами

Секретаріат Національної спілки письменників України оприлюднив заяву з нагоди річниці бою захисників України з більшовицьким військом під Крутами 29 січня 1918 року.

 

Сьогодні Україна вшановує пам’ять українських Героїв, які 29 січня 1918 року полягли під Крутами в нерівному бою з російсько-більшовицькими окупантами.

Українські захисники, а це були переважно студенти і гімназисти старших класів, ціною власного життя зупинили наступ більшовицької армії на Київ.

З історії ми знаємо, що тоді, більш ніж століття тому, Українська державність зрештою була знищена ворогом, і на багато десятиліть Україну поглинув кривавий червоний морок.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Сьогодні ворог, сп’янілий від шаленої фашистської пропаганди, знову повзе на нашу землю і сіє смерть і руїну.

Однак ми добре вивчили уроки історії. Мужні захисники України, наші героїчні Збройні Сили зламають хребта ненависному ворогу.

Україна переможе! Тому що нашу священну землю захищають сини і дочки України, нащадки славетних Героїв Крут і спадкоємці українських героїв, які на драматичному зламі історії виборювали нашу Незалежність.

Пам’ять  про всіх, хто загинув за Україну, і хто зараз боронить нашу державу, живе і житиме вічно в серцях українців.

Світла пам’ять про Героїв, що віддали свої життя під Крутами, закарбована навічно в трагічній українській історії і в наших серцях.

Ми схиляємо чола в скорботній молитві за всіх убієнних і полеглих за нашу свободу.

Слава Україні!

Секретаріат Національної спілки письменників України