Міжнародна федерація журналістів розкритикувала закон про медіа

Міжнародна федерація журналістів закликала українську владу переглянути закон «Про медіа». Відповідні заяви вийшли на сайті організації 12 січня та 17 січня. Федерація вважає, що нещодавно ухвалений документ ставить свободу та плюралізм українських медіа під загрозу. І з посиланням на Національну спілку журналістів України — свого члена — називає нові повноваження Національної ради телебачення та радіомовлення «надмірними».

Генеральний секретар федерації Антоні Белланже висловив хвилювання з приводу «авторитарного дрейфу української влади» щодо медіа і журналістів. Також він нагадав, що нове медійне законодавство — це частина зобов’язань України в межах процесу євроінтеграції.

Міжнародна федерація журналістів — не перша спілка, що розкритикувала законопроєкт. Це вже робили, зокрема, в Комітеті захисту журналістів у вересні 2022 року (і не відмовилися від критики після другого читання законопроєкту, до якого в текст були внесені суттєві змінм). Та в Європейській федерації журналістів. Разом із тим, наприклад, «Репортери без кордонів» підтримали законопроєкт.

Оксана Романюквиконавча директорка Інституту масової інформації, так пояснює, чому Міжнародна федерація журналістів критикує законопроєкт, тиичасом як, наприклад, «Репортери без кордонів» його підтримують: «Я думаю, це тому, що МФЖ спирається виключно на позицію своїх членів. Якщо їхній член — Національна спілка журналістів України — виступив із ініціативою заяви, то вони автоматом її підтримують. І, скажімо, наша чи ваша позиція буде менш суттєвою. Що ж до “Репортерів”, то вони не мають таких обмежень, отримують інформацію з кількох джерел й аналізують її. Окрім того, у “Репортерів” є юрвідділ, який сам окремо вивчав це законодавство, у той час як в МФЖ такого просто немає». 

Повний текст повідомлення: detector.media

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал