Міський голова Тернополя вимагає вибачень за “антихристиянські дії” гурту Batushka на “Файному місті”

802

Мер Тернополя вимагає від організаторів “Файного міста” або просити пробачення в тернополян “за антихристиянські дії” учасників гурту, або не проводити фестивалю взагалі.

Про це міський голова Тернополя Сергій Надал написав на своїй facebook-сторінці, передає “Еспресо.Захід”.

“Неприпустимо, щоб добре ім’я файного міста очорняли поганськими месами. Я категорично проти будь-яких антихристиянських заходів у Тернополі! І хоч Тернопільська міська рада не є організатором фестивалю “Файне місто”, буде проведено розмову з організаторами фестивалю за участі правоохоронних органів. Або організатори зобов’язуються проводити фестиваль “Файне місто” без антихристиянських гуртів, символів, без участі гуртів з Росії, або не проводитимуть його взагалі. Вимагаю від організаторів негайно пояснити ситуацію і вибачитися перед тернополянами за антихристиянські дії”, – заявив Сергій Надал.

Він додав, що Тернопіль славиться “своїми християнськими цінностями, сімейними традиціями. Ми не дозволимо плюндрувати, паплюжити, насміхатися над нашою релігією”.

Таку емоційну реакцію міського голови Тернополя спричинив перфоманс на Dark Stage фестивалю “Файне місто” польського гурту Batushka. 31 липня цей гурт на чолі зі своїм фронтменом Krzyzstof Drabikowski закривав Dark Stage фестивалю “Файне Місто”.

Виступ гурту спричинив цілий шквал обговорень у соцмережах – від обурення вірян через відверто антихристиянські образи учасників гурту й до захоплення фанатів “Батюшки”.

“Хто санкціонував виступ сатаністів? Які не криються абсолютно. Вокаліст відомий тим, що спалив привселюдно Біблію. За словами відвідувачів, виступ гурту двічі переривала злива. В шоці від виступу навіть представники інших релігій… Обкладинка альбому – спаплюжена ікона Богородиці. Де на Її ризі зображено перевернуті хрести. Сам альбом зветься “Літургія”. Пісні мають назви “Ектенії”. В першій же з них – страшна переробка 50-того псалма. Яку не те, що слухати намірено, випадково почути шкідливо. Скажіть, будь ласка, які лиха нас ще оминали, що ми таке дозволяємо співати зі своїх сцен? Господи Помилуй.. Єдине, що приходить”, – так відреагувала на виступ користувачка Катерина Когут, у профілі якої зазначено, що вона є психологом та психотерапевтом.

“Немає значення хто організував цей шабаш у Тернополі! Місцева влада мала знати про такий фестиваль і попередньо узгодити їхній виступ, або взагалі заборонити!Ганьба!!!” – прокоментував допис Сергія Надала користувач Mykhailo Dziuba

“О, мер вирішив сказати своє важливе слово, яке так чекає паства. І байдуже, що у нас свобода віросповідання в країні, а Церква відділена від державного апарту. Треба здобувати голоси!” – зауважила натомість користувачка Natalia Tymoshyk.

А тернополянин Мар’ян Осовський порадив Сергієві Надалу “не позоритися”, нагадавши про статтю 35 Конституцію України, де, зокрема, написано “Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа – від Церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов’язкова.” І наголосивши, що мер не може “назначити місто ні християнським, ні мусульманським, ні будь-яким іншим”.

Цьогорічний фестиваль “Файне місто” ще перед його проведенням “прославився” скандалом, що виник через участь у фестивалі російських гуртів.

Проти цього виступу протестували представниким громадських і ветеранських організацій.

І хоча згодом організатори пояснили, чому запросили російських співаків, міська рада Тернополя зверталася до Служби безпеки України з проханням перевірити законність перебування на території країни чотирьох гуртів з Росії, анонсованих як учасники “Файного міста”.

“Файне місто” – український музичний фестиваль просто неба, що проходить щорічно в Тернополі від 2013 року. Назва походить від назви пісні гурту “Братів Гадюкіних” “Файне місто Тернопіль”.

Фестиваль позиціонує себе як майданчик для єднання України та популяризації української культури. Участь беруть триб’ютори всесвітньо відомих рок-гуртів.

До слова, на фестивалі “Файне місто” у Тернополі в глядачів вкрали 17 мобільних телефонів.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

Прокоментуєте?