Мінкульт проведе Шевченківські дні на Луганщині

169

 

Проект Міністерства культури “Український Схід” в Шевченківські дні – 9-10 березня – проведе на Луганщині серію культурно-мистецьких акцій.
Про це повідомляє Укрінформ.

«У Сватівському районі 9-11 березня спільно з Луганською та Сватівською адміністраціями запланували зустрічі з митцями в бібліотеках, читацьку конференцію, відкриття виставки народних майстрів, показ короткометражної стрічки про Шевченка від студії «Віател», виставу театру ляльок і святковий концерт. Також має пройти флеш-моб з читання Тарасових віршів, який розпочнуть місцеві мешканці, а ми долучимося. Одна мистецька акція буде змінювати іншу майже безперервно протягом трьох днів», – розповіла радник міністра культури України Анжеліка Рудницька.

За її словами, у команді проекту цього разу – сучасний кобзар, народний артист України Роман Гриньків, поет Артем Полежака, співачки Лариса Дедюх, Ольга Нестеренко і Анжеліка Рудницька та Хмельницький театр ляльок.

«Ще одна приємна місія – вручити найактивнішим діячам культури Сватівського району подяки від міністра культури України Євгена Нищука”, – сказала Рудницька.

За її словами, “мені дуже радісно, що на Луганщині ведеться така активна культурна і освітня робота, працює багато гуртків для дітей, відроджуються ремесла. Це все проходить у відремонтованих, відреставрованих будинках культури, які за роки війни були фактично зведені з руїн чи запустіння. Це той культурний фронт, який дуже важливий в тилу”.

Родзинкою поїздки Рудницька назвала виставу «Спогад» за мотивами творів Шевченка у постановці Хмельницького академічного обласного театру ляльок. «Її особливість в тому, що глядач побачить і гру ляльок, і гру акторів, і піщану анімацію. Ми спробуємо захопити різну аудиторію, поєднання різних елементів буде цікаве і дітям, і дорослим. Це буде нестандартне видовище – яке через бандуру і поезію, переходить в театрально-музичне дійство», – сказала вона.
Крім Сватового, за словами Рудницької, учасники проекту «Український Схід» відвідають ще два села: Свистунівку і Коломийчиху, де передадуть до їхніх бібліотек книги, зібрані «Територією А» в рамках проекту «Територія книги», та разом з місцевими жителями покладуть квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку у Свистунівці.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!