Китайський поет відмовився від російської літературної премії та закликав до солідарності з Україною

Китайський письменник Цао Тянь заявив, що відмовляється прийняти російську літературну премію на знак протесту проти того, що Росія займає частину китайських територій, а також проти вторгнення Росії до України. У Китаї вся інформація про це відразу ж зазнала цензури.

21 червня було обрано 198 лауреатів Російської міжнародної премії в галузі оригінальної літератури 2022 року, у тому числі 4 китайських поети, серед яких був і Цао Тянь.

Наступного дня Тянь публічно заявив у соціальних мережах, що відмовляється від нагороди та грошового призу, висловлюючи таким чином свою антивоєнну позицію, а також закликав до миру в усьому світі та солідарності з українським народом.

У найбільшій китайській соцмережі WeChat деякі користувачі похвалили Тяня, сказавши, що він має твердість духу. Проте в цей час усі повідомлення в WeChat на цю тему піддаються цензурі, а замість заяви Тяня з’являється напис «контент не може бути переглянутий через порушення». Повідомлення у китайських ЗМІ на цю тему також було видалено за одну ніч.

У своїй заяві Цао Тянь зокрема написав: «Література не має меж, але письменники мають батьківщину! Росія — це країна, яка захопила найбільше китайських територій. …Особливо зараз, коли Росія відверто напала на Україну та проливає кров українського народу, для мене було б безсовісно прийняти цю нагороду».

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Цао Тянь народився у повіті Ланькао провінції Хенань у 1968 році. У 1989 р. закінчив юридичний факультет Хенанського університету зі ступенем доктора юридичних наук, працював юристом і репортером, а потім обіймав посаду директора місцевої компанії Fengyasong Real Estate Co., Ltd.

Після того, як Росія вдерлася в Україну, Пекін надає Кремлю потужну підтримку в економіці, дипломатії та громадській думці.

epochtimes.com.ua

За матеріалами NTDTV