Курков: Рішення брати участь у дискусії з росіянкою Гессен було правильним. Проводити таку зустріч без голосу України було б злочином

В інтерв’ю головній редакторці видання “ГОРДОН” Олесі Бацман український письменник Андрій Курков пояснив свою участь у дискусії в канадському Торонто з російсько-американською письменницею й журналісткою Машею Гессен.

Дискусія відбулася 26 вересня. Із Гессен (ідентифікує себе як небінарну особу й використовує гендерно-нейтральний займенник “вони”) Курков говорив про неї, про президента країни-агресора Росії Володимира Путіна та інші питання. Куркова за участь у заході розкритикували.

“Насправді я вважаю, що моє рішення [брати участь у дискусії] було правильним. Тому що це планувалося як головна подія Торонтського міжнародного літературного фестивалю, який організовував PEN Canada. На цю зустріч прийшло багато представників канадської влади. І таку зустріч проводити без голосу України було б просто злочинним”, – сказав Курков.

Він наголосив, що Гессен виїхала з Радянського Союзу ще 1981 року з батьками, коли була ще дитиною.

“Практично з того часу вона є громадянкою Америки. Якщо не казати про її реакцію на події у Нью-Йорку в травні, коли українські учасники фестивалю відмовилися від зустрічі з російськими опозиціонерами за одним столом (у неї була, я б сказав, емоційна негативна реакція, яку вона пару разів висловила в інтерв’ю). Але, окрім цього, їй закидали те, що вона повторювала постійно: мовляв, це війна Путіна, а не російського народу. Під час мого діалогу з нею вона знову це сказала, і я з нею не погодився, навів свої аргументи. Вона врешті-решт змінила думку й уже цього не каже. Вона погодилася зі мною, що це війна російського народу, а не просто війна Путіна”, – зазначив Курков.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

На запитання, чия реакція письменника зачепила найбільше, він відповів, що “під час війни ображатися нерозумно”.

“Я знаю дуже давно, хто мене не сприймає і був би радий, якби мене не існувало. Хто час від часу боляче реагує на мої пости, заяви чи інтерв’ю. Але в мене немає відчуття образи. Хоча, у принципі, я досить жорстко ставлюся до конфліктних ситуацій і дуже легко викреслюю зі свого життя людей, які вчинили нечесно чи аморально. […] Я так добре викреслив, що навіть не можу зараз назвати прізвища”, – пояснив Курков.

Він подякував тим, хто підтримав його в цій історії.

“Було багато насправді повідомлень із підтримкою. І знову ж таки, я не хочу називати цих людей, щоб їх не підставляти. Бо ми живемо у травмованому суспільстві, де люди реагують неадекватно на багато що, на що б вони взагалі не реагували, якби не було війни”, – вважає Курков.

gordonua.com