Кохання та катастрофа: у Києві представили роман, написаний ліквідатором ЧАЕС

377

Книгу “Чорнобильський роман” Анатолія Демського презентували в Національній бібліотеці імені Ярослава Мудрого у Києві до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Автор згадував як про саму катастрофу, її ліквідацію, зведення саркофагу, так і представив книгу, яка виникла в результаті художнього переосмислення тих подій.

Як повідомляє realist.online, про презентацію та книгу розповіли у видавництві “Саміт-Книга“.

На рівні сюжету “Чорнобильський роман” розповідає про знайомство головного героя з жінкою мрії. Одна обставина – знайомство це в Зоні ЧАЕС. Там, де вахти ділять все існування на тут і там. Де можливе життя тут і тепер, альтернативне до того, що за межами Зони. Автор перемежовує історію кохання й флірту глибокими екскурсами в історію Чорнобиля, Київщини і не тільки. Водночас йому важлива вдумлива робота з читачем, якого не злякають детальний виклад обставин і формул.

На відміну від багатьох книг про ЧАЕС, у “Чорнобильському романі” події розгортаються не в момент самої аварії, а протягом п’яти років після неї. У той час, коли над зруйнованим 4-м реактором зводили саркофаг.

“Чорнобильський роман” – результат понад десяти років творчої роботи і десятиліть роздумів та досліджень, – розповів автор Анатолій Демський. Каже, що в аналізі того, що відбулося, для нього не багато змінилося. Але в цій книзі він саме у художній формі поєднав особистий досвід і романтичну історію. Адже в головному герої книги можна впізнати самого автора.

Український інститут книги придбав 300 примірників “Чорнобильського роману”  в рамках державних закупівель  для бібліотек. За словами видавця Ігоря Степуріна, видавництво Саміт-Книга не тільки презентувало численній публіці чудову і важливу книгу, але під час події ще й перевірили радіаційний фон головної бібліотеки країни.  Він у нормі!

Анатолій Демський – учасник ліквідації наслідків катастрофи на ЧАЕС. У складі Оперативної групи Академії наук України впроваджував нову систему контролю безпеки за станом зруйнованого 4-го блока. Автор статей та книжки «ЧАД» (2011) про Чорнобиль.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.