Книгарню «Є» почали бойкотувати через продаж російських книжок

Мережа «Є» заявила, що книгарні більше не можуть обмежувати частку російськомовних книжок на тлі браку державної підримки.

У соцмережах спалахнув новий книжковий скандал через те, що мережа книгарень «Є» продає книжки російських видавництв. По це повідомляє hmarochos.kiev.ua.

Зокрема, Євген Лір написав гнівний пост про те, що мережа продає на своєму сайті 864 книжки російського видавництва «Азбука», і при цьому на перших десяти сторінках помітив щонайменше 15 титулів, які виходили українською. Дописувач нарікає, що раніше книгарня «Є» заявляла, що завозить лише ту російськомовну продукцію, яка не має українських відповідників.

Він також звернув увагу, що на сайті продаються книжки видавництва «Альпіна» – української «доньки» російської видавничої групи «Альпина Паблишер», яка з’явилася на українському ринку влітку 2019 року. Восени того ж року вибухнув скандал через співпрацю цього видавництва та книжкової онлайн-платформи Yakaboo.

Тоді мережа книгарень «Є» заявила, що така співпраця є «загрозою нової російської окупації книжкового ринку». «Ми закликаємо українські видавництва зайняти чітку позицію неспівпраці з каналами просування книжкового «русского мира» в Україну», – йшлося в заяві.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Прихильники Yakaboo звинуватили книгарню «Є» в тому, що вона розпалює конфлікт, щоб ослабити конкурента. Письменник Андрій Курков у коментарі Радіо Свобода назвав скандал навколо Yakaboo «економічною конкурентною боротьбою».

Зараз, коли скандал розгорнувся вже навколо «Є», читачі почали закликати до бойкоту мережі, серед таких – журналіст Отар Довженко, філолог Остап Українець та інші.

Мережа «Є» на звинувачення відповіла, що книгарні більше не можуть обмежувати частку російськомовних книжок на тлі браку державної підримки.

«Коли у 2007 році ми відкрили перший магазин Книгарні «Є», ідея торгувати україномовними книгами багатьом видавалася абсурдом. Всупереч економічній логіці ми послідовно робили акцент на продажу книг українських видавництв, тримаючи частку книг українською мовою на наших полицях 90% і більше… Настав час підвести риску під важливим періодом діяльності мережі», – йдеться у заяві.

Мережа книгарень «Є» заявляє, що станом на 2020 рік, 50-70% в обігу великих книготорговельних структур складає російська книга (імпортована або видана в Україні). Це обумовлено перевагами у собівартості російського продукту (менша вартість авторських прав та перекладу) та підтримкою з боку російської держави.

Передплатіть «Українську літературну газету» на 2020 рік! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» на 2020 рік в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.