«Хто ти такий?»: у Чернівцях видадуть новий роман Артема Чеха

810

Як повідомляє acc.cv.ua, це класичний роман виховання. Історія дружби тривалістю у 10 років між простим хлопчиком з провінції Тимофієм та ветераном війни в Афганістані Феліксом.

Це роман не лише про дорослішання в умовах останнього десятиріччя двадцятого століття, але й про посттравматичний синдром як нагадування тим, хто залишився на Великій землі, що війна завжди поруч.

«Це роман за мотивами життя, ― розповідає Артем Чех. ― Історична (біографічна) достовірність – десь відсотків п’ятдесят. А може, і менше. Проте образи героїв я намагався зберегти. Хотілося виписати їх, а відтак законсервувати такими, якими їх пам’ятав або якими домалював уже в більш зрілому віці, підмінюючи своїми домальовками білі плями в пам’яті».

У роману «Хто ти такий?» є офіційний саундтрек – пісня Freel «Давній друг» – прем’єра якого відбудеться одночасно із прем’єрою книжки. Саме за мотивами цього роману українська режисерка Ірина Цілик зняла свій дебютний повнометражний ігровий фільм «Я і Фелікс», де роль головного героя Фелікса грає український письменник і музикант Юрій Іздрик, а Тимофія у дитинстві – син Ірини й Артема – Андрій.

«Несподіваний, дивний і прекрасний досвід – зняти фільм за мотивами роману свого чоловіка, а відтак запросити в кадр власного сина, а ще друга і непрофесійного актора Юрія Іздрика. Експеримент, гра, фемілі бізнес, пошуки відповідей на питання свого дитинства у спільних із чоловіком спогадах, досвідах, флешбеках. Незвично працювати з матеріалом, в якому розповідається про людей, більшість яких знаєш особисто. У книжці Чеха багато автобіографічного матеріалу, його сім’я – це моя сім’я також, і я часом навіть плутаюся, де закінчуються реальні історії Чеха, і починаються мої, що вигадав Чех, а що – я. Тим цікавіше було знімати такий фільм» – каже режисерка Ірина Цілик.

Перша презентація роману відбудеться на фестивалі Meridian Czernowitz 5 вересня 2021 у Чернівцях за участі автора, Артема Чеха, та української режисерки Ірини Цілик. Модерує Олександр Бойченко.

До кінця серпня діє передпродаж за акційною ціною.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?