Хотинській фортеці просять надати національний статус

Депутати Хотинської міської ради ухвалили звернення до Міністерства культури та інформаційної політики України з проханням ініціювати перед урядом питання щодо надання Державному історико-архітектурному заповіднику «Хотинська фортеця» статусу національного. Про це пише видання Хотинські вісті.

– У ході підготовки до знаменної дати – 400-ліття Хотинської битви – вважаємо за доречне, щоб ДІАЗ «Хотинська фортеця» надали статус національного. Адже створення цього заповідника відіграло вирішальну роль у збереженні фортеці – туристичної перлини не тільки краю, а й України, – зауважив міський голова Андрій Дранчук. – Це також дасть додаткові обгрунтування для залучення коштів на реставраційні роботи.

Як йдеться у зверненні, загалом 20-річна діяльність ДІАЗу дозволила перетворити напівзруйновану Хотинську фортецю на визнану пам’ятку історії та культури для багатьох народів, візитівку Буковини, туристичний магніт регіону.

Із дня створення заповідника його відвідали понад 2,24 мільйона людей. Тут здійснено багато заходів для збереження й охорони цієї унікальної фортифікаційної споруди, поповнення виставок та експозицій, археологічних і науково-дослідних робіт.

«Отримання статусу національного заповідника стало б великим поштовхом для подальшого його розвитку і вирішення питань щодо охорони та збереження для майбутніх поколінь одного із «Семи чудес України» – Хотинської фортеці», – додав Андрій Дранчук.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Депутати також звернулися до Дністровської райдержадміністрації та районної ради щодо повернення коштів з перерахованих залишків бюджету Хотинської районної ради в сумі 380 тис.гривень для здійснення заходів із підготовки до 400-річчя Хотинської битви.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.