Як Шуфрич сотоваріщі з Комітету Верховної Ради зі свободи слова плювали на свободу слова

587

Комітет Верховної Ради України зі свободи слова (голова – Н.Шуфрич) заборонив журналістам “Слідство.Інфо”, “Громадське Донбас”, “Ник Вести” та ще низці незалежних ЗМІ відвідувати парламент. Їм відмовлено в акредитації на відвідання будівлі парламенту.

Про це йдеться у рішенні комітету, яке оприлюднено у ЗМІ.

Цю інформацію підтвердила і виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк.

“Перша реакція – шок. Да ні, це фейк. НЕ ФЕЙК!

Пресслужба Апарату ВР, на виконання рішення Комітету ВР зі свободи слова, позбавила акредитації цілу низку відомих незалежних ЗМІ – Слідство інфо, Громадське Донбас, Ніквесті, збираємо ще інформацію кого.

Порушення законодавства, Конституції і пряма цензура.

Що колеги, давно акцій протесту і бойкотів від журналістів ми не робили!” – написала вона у Facebook.

Є повний список заборонених ЗМІ у стенограмі на сайті комітету:

 

Головна редакторка “Слідство.Інфо” Анна Бабінець оприлюднила копію листа, яка надійшла до видання з апарату Верховної Ради України.

“Навіть не знаю, з чого почати щодо всебічності. Це наш проект “Посіпаки” про помічників народних депутатів змусив ВР нарешті почати оприлюднювати імена помічників, які раніше були засекречені. Це наш фільм “Клуб книголюбів” розповів про те, як продаються голоси у парламенті – окремо чи цілими фракціями. Це ми розповіли всім про куплене румунське громадянство парламентаря Олександра Дубінського. Це ми знайшли приховану закордонну нерухомість нардепів Палиці та Гереги. А нещодавно показали, як депутати-багатії звертаються по грошову допомогу з бюджету. Якої ще всебічності вам треба?” – зазначила Анна Бабінець.

Вона вважає таке рішення наступ на свободу слова та тиск на незалежні медіа з боку державних органів.

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!