Франак Вячорка: з Білорусі масово тікають призовники, війну підтримують не більше 11%

285

Призовники з Білорусі масово виїжджають за кордон, а частина офіцерів подали у відставку. Це унеможливило реалізацію плана Путіна щодо введення білоруських військ до України, вважає радник Світлани Тихановської Франак Вячорка.

За твердженням радника білоруської опозиціонерки Світлани Тихановської, за планом Путіна, війська з Білорусі мали увійти в Україну тиждень тому.

Але щось пішло не так. Частина офіцерів пішла у відставку, частина втекла з Білорусі і зв’язалася з нами. Призовники масово тікають. Очевидно, деякі генерали виступали проти участі Білорусі у війні“, – пише Вячорка у Твітері.

Він також повідомив, що понад тиждень білоруські добровольці воюють разом із українськими військами. Так, кілька днів тому під час оборони міста Буча під Києвом загинув один із білоруських бійців.

Вячорка наголошує: на відміну від Росії, де офіційні опитування показують підтримку так званої “спецоперації” Путіна на рівні 70%, у Білорусі цей показник становить щонайбільше 11%. Відтак проти України виступає не Білорусь, а “режим Лукашенка”. Водночас низка білоруських дипломатів висловили свою незгоду з російською агресією в Україні.

Зокрема, Наталія Хвостова подала у відставку з посади консула Білорусі в Мюнхені на знак протесту проти дій режиму Лукашенка та його участі у війні проти України. Свій лист підписала рядком «Зватись людьми» з білоруської поеми Янки Купали.

stopcor.org

 

 

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!