Фонд «Відродження» підтримав Міжнародну премію Івана Франка

250

Третій рік поспіль Міжнародний фонд «Відродження» фінансово підтримує проведення засідання журі Міжнародної премії імені Івана Франка.

Про це повідомляється на сайті Міжнародного фонду Івана Франка, передає ukrinform.ua.

«Цього року в межах грантової програми EU4USociety фондом «Відродження» виділено 100000 гривень», – ідеться в повідомленні.

Як зазначається, умовою надання гранту був збір коштів на краудфандинговій платформі. Фонд Франка зміг заручитися підтримкою 95 доброчинців на «Спільнокошті» і зібрати 100900 гривень.

«Міжнародну премію імені Івана Франка підтримують українці, і я їм за це щиро дякую. Це важливо, коли громадяни фінансово підтримують пам’ять про людей, які на зламі розвитку нації стали своєрідними дороговказами», – наголосив директор Фонду Ігор Курус.

У Фонді зазначили, що 25-26 серпня відбудеться засідання Міжнародного журі, в ході якого буде обрано восьмого лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка. До його складу увійдуть 12 докторів наук у різних наукових дисциплінах. Ім’я лауреата стане відомо 27 серпня – у 165-ту річницю від дня народження Івана Франка.

Як повідомляв Укрінформ, у 2021 році на золоту медаль і грошовий приз претендують троє номінантів: колективна монографія за ред. Альфредаса Бумблаускаса, Сальвіюса Кулявічюса та Ігоря Скочиляса – «На перехресті культур: Монастир і храм Пресвятої Трійці у Вільнюсі»; Оксана Кісь з монографією «Українки в ГУЛАГу: Вижити значить перемогти»; Леонід Тимошенко з монографією «Руська релігійна культура Вільна. Контекст доби. Осередки. Література та книжність (XVI – перша третина XVIІ ст.)».

VІ урочиста церемонія нагородження лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка відбудеться 27 серпня у місті Дрогобичі. Захід проводить Міжнародний фонд Івана Франка за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в межах грантового компонента проєкту EU4USociety, в партнерстві з Дрогобицькою міською радою, Дрогобицьким державним педагогічним університетом імені Івана Франка та Державним історико-культурним заповідником «Нагуєвичі».

Фото: Frankoprize

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?