У російську систему освіти запропонували повернути «Домострой» — книгу про середньовічний спосіб життя Русі, написану духівником Івана Грозного протопопом Сильвестром. З такою ініціативою виступив заступник керівника фракції ЛДПР у держдумі Олексій Діденко.
На його думку, вивчати «Домострой» обов’язково мають як школярі, так і студенти, оскільки цінність шлюбу в сучасній Росії «практично нульова», і більше половини скріплених у РАГСах союзыв закінчуються розлученнями.
«Це призводить до зменшення населення та кризи інституту сім’ї. Повернення „Домострою“ допоможе подолати проблему. Це стародавнє керівництво з побуту та сімейного життя має стати предметом у школах та вишах, щоб наші громадяни з дитинства вчилися будувати міцні та щасливі родини», — наголосив Діденко.
У «Домострої» три частини. У першій говориться, як молитися і поводитись у церкві, у другій — як шанувати царя, у третій — як жити в сім’ї та господарювати.
Так, у книзі вітаються побої під час виховання дітей: «Карай (в оригіналі «казни») сина свого з дитинства і порадієш про нього в дорослому віці». Подібним чином пропонується поводитися і з дружиною, щоб вона була «чиста і слухняна», але «карати дбайливо»: «плеткою вежливенько побить, за руки держа».
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
Крім цього, «Домострой» вчить боятися царя та князя та служити їм як представникам Бога на Землі.
У квітні у держдумі було створено робочу групу із запровадження у шкільну програму уроків сім’їзнавства.Депутат Тетяна Буцька запропонувала включити до предмету вивчення історії сім’ї та заборонити в країні термін «чайлдфрі», щоб убезпечити росіянок від дотримання такого способу життя.
Також Буцька закликала стежити за «гендером» громадян із дитячого садка. Вона наголосила, що хлопчики мають грати з машинками, а дівчатка — доньками-матерями, і попросила батьків звертати увагу на захоплення своєї дитини. «Гендерність закладається на рівні дитячого садка. Дівчинка – мама, хлопчик – чоловіча робота», – заявила депутат.