Частину території Львівського палацу мистецтв, де проводиться Львівський форум видавців, орендуватимуть під стрип-бари

1021

Дитячий форум і Форум видавців витісняють із Львівського палацу мистецтв. Про це повідомляє chytomo.com з посиланням на Facebook-сторінку засновниці ГО «Форум видавців» Олександри Коваль.

За її словами, директор Палацу мистецтв Юрій Візняк з дозволу Львівської обласної ради здав в оренду галерею палацу, а директор Львівської картинної галереї Тарас Возняк заборонив встановлювати намети в подвір’ї і навіть встановив на території паркан.

«А що тепер буде з головним культурним фестивалем країни? Хтось з міської чи обласної влади стурбований цією ситуацією? Журналісти, всі, хто вважає себе причетним, рятуйте форум від свавілля чиновників», – наголосила вона.

Як розповіли в ексклюзивному коментарі Читомо у прес-службі ГО «Форум видавців», форум став першим масовим заходом у Палаці мистецтв після його відкриття у серпні 1996 року і традиційно відбувається щороку у цьому приміщенні.

«Наразі, головним ризиком для нас є забезпечення безпеки учасників та відвідувачів, що для будь-якого масового заходу є пріоритетом. Ми не зможемо забезпечити належний вхід та вихід людей, особливо у випадку оперативної евакуації учасників (3 тис. осіб) та відвідувачів (10 тис. осіб щоденно) в разі виникнення надзвичайної ситуації. Також це ускладнює розвантаження/завантаження книжок,  що спричинить блокування вул. Коперніка та створить обмеження руху транспорту.

Щодо організаційних деталей, то це унеможливіть забудову виставкових стендів на галереї, забезпечення електропостачання для учасників ярмарку та проведення заходів у подвір’ї Палацу мистецтв, а як наслідок – відбудеться зменшення кількості учасників книжкового ярмарку та експонованої літератури», – пояснюють організатори виставки.

Вони сподіваються на підтримку ЗМІ та громадськості в питанні скасування Управлінням майном спільної власності Львівської обласної ради рішення стосовно оренди галереї Палацу мистецтв до появи у Львові відповідної локації, яка матиме належні умови для проведення  Форуму видавців та інших масових заходів.

«Форум видавців вже давно “переріс” Палац мистецтв. І організаторам, і учасникам, і відвідувачам було б значно легше і комфортніше у новому виставковому центрі. На жаль, досі у Львові немає приміщення чи відкритої площі під забудову для проведення таких масових заходів як Форум видавців та ін. На сьогодні жодна локація у Львові не може забезпечити проведення книжкового ярмарку в пішій доступності з місцями та закладами, у яких під час Форуму відбуваються події літературного фестивалю, або об’єднати книжковий ярмарок та літературні події під одним дахом», – підкреслюють у прес-службі організації.

Водночас прийнятним для них варіантом буде отримання письмових гарантій на безперешкодне використання частини Палацу мистецтв у придатному стані для забезпечення діяльності книжкового ярмарку та безпеки учасників та відвідувачів.

«Ми підтримуємо розвиток Палацу мистецтв – нашого багаторічного партнера, при цьому щиро сподіваємося, що архітектурні та організаційні зміни, спрямовані на цей розвиток, не поставлять під загрозу подальше проведення Форуму видавців», – наголошують у ГО «Форум видавців».

На ситуацію відреагував також народний депутат Микола Княжицький.

«Олександра Коваль стурбована майбутнім Львівського книжкового форуму. Форум відбувається у Палаці мистецтв і ось тепер частину зовнішньої галереї палацу здали в оренду. Звичайно ганьба, що місто досі не збудувало центру для таких заходів. Але запевняю львів’ян, усіх гостей форуму, як депутат від Львова і голова наглядової ради Українського інституту книги – зроблю все, щоб ця визначна подія відбулася на гідному рівні», – заявив він.

Як пише видання ZAXID.net, понад 420 м2 Львівського палацу мистецтв отримали в оренду власники кількох нічних клубів і стрип-барів у Львові. Конкурсна комісія Львівської обласної ради, яка є формальним власником Палацу, віддала його частину в оренду компанії ТзОВ «Львівські події», створеній менше трьох місяців тому – відмовивши при цьому двом іншим компаніям, які пропонували значно вигідніші умови.

Юрій Візняк не заперечує можливості відкриття на орендованому просторі ресторану чи кафе.

«Основне – це мистецьке спрямування. Якщо там буде кава – ми не заперечуємо, але це буде означати, що там так само будуть виставлятися і картини, і скульптури. В нас буде багато заходів і ми не проти, якщо нас будуть забезпечувати фуршетами», – заявив він.

За його словами, орендар планує засклити усі арки для відкриття нового закладу. Вільний вхід до Палацу тепер буде можливий лише зі сторони вул. Коперника.

«Ми залишили зі сторони Коперника біля 200 м2 для потреб Палацу. Ми передбачали, що орендар коли буде склити свою частину, також нам би мав засклити вхід, щоб він був утеплений і сучасний», – зазначив Візняк.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!