Бородянський про спецефір на “Інтері” 23 лютого: “Ну, покаже. У нас же демократична країна?”

563

Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський, говорячи про майбутній спецефір телеканалу “Інтер” до 23 лютого, зазначив, що “етичні норми залишаються на розсуд окремих громадян”.

Про це він сказав в коментарі журналістам, повідомляє censor.net.uaз посиланням на “Інтерфакс-Україна”.

Зокрема, міністр заявив, що не буде давати оцінки одному телеканалу, “який в межах українського законодавства покаже деякі фільми”, відповідаючи на питання про те, що один з українських телеканалів має намір підготувати спеціальний ефір, зокрема показати кілька радянських фільмів, до “дня захисника вітчизни ” 23 лютого.

“Ну, покаже. Його вибір. У нас же демократична країна? Демократична країна – це закони та їх виконання. Етичні норми, якщо вони не регламентовані, чи нема відправних норм до законодавства, вони на розсуд окремих громадян і конкретних керівників”, – сказав Бородянский.

Коментар УЛГ: У цьому контексті незайвим буде нагадати про існування чинного Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Ось рядки з цього закону: «Комуністичний тоталітарний режим 1917-1991 років в Україні визнається злочинним і таким, що здійснював політику державного терору, яка характеризувалася численними порушеннями прав людини у формі індивідуальних та масових вбивств, страт, смертей, депортацій, катувань, використання примусової праці та інших форм масового фізичного терору, переслідувань з етнічних, національних, релігійних, політичних, класових, соціальних та інших мотивів, заподіянням моральних і фізичних страждань під час застосування психіатричних заходів у політичних цілях, порушенням свободи совісті, думки, вираження поглядів, свободи преси та відсутністю політичного плюралізму, та у зв’язку з цим засуджується як несумісний з основоположними правами і свободами людини і громадянина».

«Пропаганда комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та їхньої символіки визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв комуністичного тоталітарного режиму, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму та заборонена законом… та карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої. Ті самі дії, вчинені особою, яка є представником влади, або вчинені повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої».

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!