Болгарський письменник звинуватив Росію у привласненні кирилиці

Письменник і перекладач з Болгарії Огнян Стамболієв звинуватив Росію у привласненні кирилиці та ігноруванні ролі болгар в слов’янській просвіті.

Як повідомляє tekstover.in.ua, про це Стамболієв написав у колонці на порталі Fakti.bg.

Стамболієв оглядає присвячену Дню слов’янської писемності та культури виставку перед Російським культурно-інформаційним центром у Софії. На його думку, виставка цілковито ігнорує той факт, що болгари протягом століть відігравали важливу роль в просвіті. “На численних стендах рукописи ілюструють історію нашого письма, але ніде не згадується про вирішальну роль нашої країни”, — пише Огнян.

“Президент Путін навіть кинув нам виклик, заявивши, що кирилиця веде свою історію від святих братів Кирила та Мефодія з… Македонії. Вони навіть спробували привласнити кирилицю і проголосити її своєю. Щоб заявити на весь світ, що вона… російська”.

Автор наводить численні цитати з праць академіка Д. Ліхачова на підтвердження ролі болгарського народу в поширенні слов’янської писемності, а також згадує інші висловлювання відомих росіян, які фактично заперечують цю роль.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

При цьому Стамболієв називає київську княгиню Ольгу внучкою болгарського князя Бориса Першого і небогою царя Симеона Оленою. На думку Огняна, саме староболгарська мова стала основою “усіх східнослов’янських мов”.

Огнян Стамболієв народився 1947 року в Русе. Вивчав болгарську та італійську філологію у Софійському університеті, румунську мову в Бухарестському університеті. Письменник, критик, перекладач, журналіст. Член Спілки перекладачів Болгарії. Лауреат багатьох вітчизняних та міжнародних нагород.