Апеляційний адмінсуд визнав законним перейменування проспекту Бандери в Києві

486

Шостий апеляційний адмінсуд визнав законним перейменування проспекту Степана Бандери та чотирьох інших столичних вулиць.

Як передає ukrinform.ua, про це повідомив у Фейсбуці адвокат В’ячеслав Якубенко, який у цій справі представляв інтереси Українського інституту національної пам’яті.

“Шостий апеляційний адміністративний суд визнав законним перейменування Московського проспекту на проспект Степана Бандери (та чотирьох інших столичних вулиць).”, – написав Якубенко.

За словами адвоката, Шостий апеляційний адмінсуд повністю задовольнив позовні вимоги і скасував рішення суду першої інстанції про незаконність перейменування вулиць.

Відповідно до рішення Апеляційного суду, визнано законним рішення Київради від 7 липня 2016 року №559/559 “Про перейменування вулиць, проспектів та провулків у місті Києві”, яким було перейменовано:

– вулицю Баумана – на вулицю Януша Корчака;

– вулицю Кутузова – на вулицю Генерала Алмазова;

– вулицю Суворова – на вулицю Михайла Омеляновича-Павленка;

– провулок Кутузова – на провулок Євгена Гуцала;

– проспект Московський – на проспект Степана Бандери.

Як повідомляв Укрінформ, 28 січня 2021 року Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправним і скасував рішення Київської міської ради від 2016 року про перейменування вулиць, проспектів, провулків у столиці.

Позивачем у справі була громадська спілка «Громадський контроль та порядок».

5 червня 2019 року Окружний адмінсуд Києва вже скасовував рішення про перейменування Московського проспекту і проспекту Ватутіна на честь Степана Бандери і Романа Шухевича.

У відповідь на апеляцію, подану Українським інститутом національної пам’яті, Київською міською радою та Всеукраїнським об’єднанням «Свобода», Шостий апеляційний суд Києва залишив у силі рішення Київської міської ради про перейменування цих проспектів.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!