Антиросійський союз України, Польщі, Литви та Білорусі закликає створити литовський історик

1346

Литовський історик закликає створити геополітичний союз Польщі, Литви, Білорусі та України, який є необхідним у боротьбі з Росією

Про це він заявив у розмові з литовським порталом Delfi викладач Вільнюського університету Альвідас Ніжкентайтис, передає Depo.ua.

Литовський історик закликає створити союз Польщі, Литви, Білорусі та України. На переконання Альвідаса Ніжкентайтиса з Вільнюського університету, цей геополітичний союз є необхідним у боротьбі з Росією.

“Нині існує декілька геополітичний союзів – це Міжмор’я, від Балтійського до Чорного морів, польська концепція АБЧ, тобто Адріатичного, Балтійського та Чорного морів, концепція Єжи Гєдройця – Литва, Білорусь, Україна”, – пояснив він.

На переконання історика, концепція Міжмор’я за своєю ідеєю є найближчою до ідеї Ґєдройця.

“Його концепція полягала в тому, що без демократичних держав в Україні, Білорусі та Литві не може існувати незалежна Польща. З точки зору Литви, я можу сказати, що не може бути демократичної та незалежної Литви без демократичної Польщі, Білорусі та України”, – зазначив він.

“Анексією Криму Росія зробила те, чого ніхто у XX і XXI не сподівався. Ніхто не думав, що можна силою міняти міждержавні кордони, і в цьому випадку сумна історія першої половини минулого сторіччя нас наздоганяє і примушує думати й шукати альтернативи на так звану чорну годину”, – наголосив Ніжкентайтис.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!