Активісти української громади з різних країн випустили відео до Дня Соборності

476

Представники української громади Латвії, Литви, Естонії, Росії, Португалії, США представили вітальний відеоролик до українців світу з нагоди Дня Соборності України.

Про це розказала кореспонденту ukrinform.ua керівник латвійського Товариство підтримки України / Ukrainas atbalsta biedriba Тетяна Лазда.

«Жорсткі карантинні заходи в Латвії та інших країнах продовжуються. Але ми не могли оминути таке велике свято, як День Соборності України. Тому, зв’язавшись з нашими друзями в різних країнах, підготували вітання до 22 січня», – розповіла Лазда.

За її словами, для відео кожен самотужки підбирав слова, серед яких, зокрема, були вірші Ліни Костенко, Олекси Кобця (Олексія Варавви), Валерії Кропівної, рядки зі стрілецьких пісень, а також свої прості слова від серця чи просто фотографія з флешмобу #УкраїнаЄдина.

Головна думка привітання: «В єдності сила! В територіальній єдності, в єдності політичних сил і в духовній єдності України та її діаспори».

У підготовці відеоролика взяли участь українці та друзі України з Литви – Громада українців Вільнюса; Латвії – Товариство підтримки України; Естонії – Конгрес українців Естонії; РФ – Сімейний гурток з плекання української культури і мови «Збіжжя», м. Омськ; Португалії – Асоціація солідарності, взаємодопомоги та культури «Добре Серце» і волонтерка зі США.

Окремо слід зазначити, що українці з Омська брали участь у допомозі українським політв’язням, зокрема носили передачі у в’язницю Євгену Панову, якого було звільнено після обміну 2019 року.

Як повідомлялося, 22 січня 1919 року був проголошений Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. З 1999 року День Соборності офіційно відзначається в Україні та українському світі.

https://www.facebook.com/uabiedriba/videos/453691189094035/?t=4

Фото: Олег Кудрін (з архіву)

Відео: Ukrainas atbalsta biedriba

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!