600 років лежала в землі: британка знайшла крихітну золоту Біблію

2924

Древню реліквію жителька британського міста Йорк знайшла випадково. Вчені оцінюють вартість артефакту у майже 135 тисяч доларів.

48-річна Баффі Бейлі працює медсестрою. Серед її хобі – пошук різних речей з металошукачем. Під час однієї з таких прогулянок жінка натрапила на неймовірну знахідку – золоту фігурку розкритої мініатюрної Біблії. Артефакт вона знайшла на території сільськогосподарських угідь.

Шукачка навіть не одразу здогадалася, що саме вона тримає у руках, адже золота Біблія має всього півтора сантиметра в ширину, повідомляє glavred.net з посиланням на mymodernmet.

“Я прокопала трохи більше десяти сантиметрів, і це було дуже звично, – я все ще не думала, що знайшла щось особливе”, – зазначила Бейлі.

Науковцям вдалося визначити вік знахідки. За їхніми словами, артефакт був створений близько 600 років тому – у XV столітті.

На сторінках розкритої золотої книжечки містяться гравюри святого Леонарда та святої Маргарети, які вважаються покровителями пологів. Така річ могла відігравати роль оберегу. Оскільки у верхній частині знахідки є невеликий отвір, науковці припускають, що цю річ могли носити як кулон або намистину. Серед ймовірних колишніх власників крихітної Біблії називають короля Річарда III, який в середині ХV століття володів територіями Йорку.

Мініатюрний артефакт передали до Йоркширського музею.

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!