Історія кохання тих, хто не забув ким є насправді, і про кого не маємо права забути ми. Коли війна нищить все навколо: пізнавані пейзажі, знайомих людей, звичне життя – залишається стиснути кулаки і не дати зруйнувати себе. Ця боротьба об’єднала вчительку Ніну та сімнадцятирічного Андрія. Пристрасть, яка спалахнула між ними – чи не єдина зброя проти усього божевілля, що відбувається навколо. Події фільму – це не лише хроніки сьогодення, це актуальна спроба розібратися в тому, на що здатне кохання.
Важливою частиною стрічки є відеоперформанс Марії Куліковської. Марія власноруч розстріляла 6 фігур-зліпків, створених у процесі зняття форм з тіла художниці, і відлитих в балістичному милі, та зіграла роль пропагандистської журналістки. Ця сцена відтворює реальні події, які сталися у 2014 році зі скульптурами художниці на території захопленого бойовиками так званої “ДНР” арт-центру сучасного мистецтва “Ізоляція” у Донецьку. Роботи були використані як мішені і розстріляні для візуалізації того, що “відбудеться з усіма, хто не згоден з мораллю і принципами Д/ЛНР”.
Як повідомляє ukrrain.com, світова прем’єра “Забутих” відбулася на Варшавському міжнародному кінофестивалі в рамках конкурсної програми “1-2”, де фільм було відзначено Спеціальною премією журі. Також проєкт стрічки був представлений у рамках секції Work-in-progress Одеського міжнародного кінофестивалю, де отримав приз Українського Інституту як проєкт з найбільшим міжнародним потенціалом.
Фільм знятий у копродукції України та Швейцарії, за підтримки Міністерства культури України та Федерального управління культури Швейцарії.
Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал
Попередня дебютна стрічка Дарії Онищенко “Істальгія” здобула визнання на міжнародних кінофестивалях, отримала багато призів, вийшла в широкий кінопрокат та була однією з найперших копродукційних картин в Україні, зробленою відповідно до Європейської Копродукційної Конвенції.
Драма “Забуті” виходить у широкий український прокат 3 вересня. Проєкт «Доступне кіно» підготував версію офіційного трейлера стрічки зі звукоописом та розгорнутими субтитрами, а за допомогою спеціальних додатків Earcatch та Subcatch для смартфонів, глядачі з порушенням зору та слуху зможуть подивитися фільм у кінотеатрах.
Передплатіть «Українську літературну газету» на 2020 рік! Передплатний індекс: 49118.
Передплатіть «Українську літературну газету» на 2020 рік в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/
“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.