Статті 8
Олена КАТАЄВА,

Хіба не промовистий той факт, що в той час, як Гоголь-Яновський став Ґоґолем і віддав свій геній на службу російської літератури, Куліш писав українською, а насамперед те, що всю літературну творчість він наповнював українським національним змістом?» – писав 1952 року Юзеф Лободовський.
Статті Фото: Віктор Мазаний
Віктор Мазаний,

Печально, важко було дивитися на вмираючий Собор. У якусь мить подумав, що вслід за центральним шпилем ось-ось впадуть дві колони, над якими – вхід у храм. Телеканал CNN весь час зосереджував увагу саме на цій частині споруди…
Статті 6
Віктор ГРИЦЕНКО,

За тисячі років цивілізації людство зробило безліч відкриттів майже у всіх галузях своєї діяльності – розщеплено атом, людина піднялася в космос, створено штучні органи людського тіла, а такі речі, як радіо, телебачення і комп’ютер, стали нашими буднями.
Статті базилевський
Володимир БАЗИЛЕВСЬКИЙ,

ВИБОРИ 31 березня, як зріз розшарпаного суспільства, схиляють до очевидностей. Але і в цій якості не втрачають інтриги. Збурюють і діймають.
Статті Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана
Олексій ВЕРТІЙ,

За збігом ряду історичних та суспільно-політичних обставин Мюнхен став одним з важливих осідків української еміграції не лише в Німеччині, а й у Західній Європі в цілому
Статті Анатолій Кичинський
Юлія Кузьменко,

Хвилюєшся, коли чекаєш на гостя. Хочеться, аби все вдало склалося. Надто коли йдеться про зустріч із поетом і художником, лауреатом Шевченківської премії. Анатолій Кичинський приїхав із рідної Херсонщини, аби познайомитися з творчою молоддю – студентами-літтворцями та літературознавцями Інституту філології Шевченкового університету.
Статті Screenshot_1
Сергій БОРЩЕВСЬКИЙ,

Людські та творчі долі двох поетів, українського й польського – Леоніда Полтави та Юзефа Лободовського, перетнулися в Мадриді на початку 50-х років ХХ століття.
Статті Микола Кумановський. Духмяні пахощі
Михайло Сидоржевський,

ХТОСЬ БУДЕ КАЗАТИ, що українці сповна розуму, якщо голосують за симулякр? Що це дуже модно, креативно, постмодерно і ультрасучасно? Кажуть, що Зеленський – це запит на нове?..
Статті Микола Гоголь
Володимир ОСИПЧУК,

Буде доцільним навести повністю першого невідправленого Листа Гоголя до Белінського у відповідь на «знаменитий» лист Белінського. На щастя, цей невідправлений за адресою лист врятував свого часу Пантелеймон Куліш.
1 2 3 162