“Ше.Fest” – два дні драйву на батьківщині Тараса Шевченка

 

 

Вже вчетверте на батьківщині Кобзаря відбудеться фестиваль Тараса Шевченка “Ше.Fest”. Цьогорічний захід пройде 12-13 серпня в селі Моринці Звенигородського району Черкаської області

 

Для глядачів фестивалю вдень і вночі працюватимуть декілька локацій. З головної музичної сцени лунатимуть виступи сучасних українських гуртів Kozak System, Vivienne Mort, Веремій, Мрія Життя, Проти Течії.

На просвітницьку галявину завітають одразу два мегапопулярних українських письменники – Василь Шкляр та Сашко Лірник; відбудуться лекції, музичні виступи переможців конкурсу «Ше.Пісня», запеклий поетичний батл.

Театральна сцена запропонує глядачам перформанси та вистави.

У рамках нічної програми працюватиме одразу дві локації. Шанувальники кінематографу зможуть подивитися три сучасних українських фільми, а любителі музики та поетичного слова – відпочити на галявині нічної акустики.

Координатор фільмів Олеся Лісовська розповіла про новинки, які ви зможете побачити на великому екрані:

«Моя бабуся Фані Каплан», «Спадок нації», «Гніздо горлиці».

«На нічній акустичній галявині свою творчість представлятимуть українські гурти – «Сонце В Кишені», «Теорія Простору» «MniShek» та вокаліст гурту «SWITLO» Богдан Буткевич. Окрім музикантів виступатимуть молоді українські поети. Сцена буде тихою, романтичною, затишною, з ватрою і чаєм в яру біля моринського озера. А ведучим цього дійства стане Олександр Козинець – одночасно музикант, співак і поет. Взагалі всі наші гості – дуже цікаві люди. Наприклад, Богдан Буткевич (лідер гурту SWEETLO) – ведучий espresso.tv», – розповів координатор нічної галявини Ігор Двигало.

На учасників фестивалю чекають екскурсії, майстер-класи з хенд-мейду, книжковий ярмарок, виставка народних майстрів та художників. Кожен бажаючий зможе стати земляком Шевченка на два дні, оселившись у наметовому містечку поблизу Моринців.

Це безалкогольний фестиваль. Сюди не дозволяється привозити міцні напої, а підприємцям села Моринці на два дні фестивалю на законодавчому рівні заборонено продавати алкоголь.

Кожного року за допомогою фестивалю організатори збирають кошти на підтримку українських військових. 2014 року – придбали тепловізор та теплий одяг для земляків Тараса Шевченка, що перебували в зоні АТО; 2015 – купували форму для добровольців та робили подарунки частині, де перебував родич Тараса Шевченка;  у 2016 – передавали продуктові пакети та подарунки для земляків Кобзаря, які захищають нашу землю в зоні бойових дій.

Вхід на фестиваль – безкоштовний.

Нинішній “Ше.Fest” приурочено до 100-річчя української революції, яку ще задовго передбачав український Пророк Шевченко. Тому було обрано лаконічний лозунг “Твоя країна! Твоя боротьба!” і цитату з “Кобзаря”, яка ілюструватиме цьогорічний фестиваль: “За вас правда, за вас слава, І воля святая!”

 

Трохи історії

Ідея фестивалю – оновлення і популяризація постаті Шевченка. Від початку і донині організатори прагнуть  зробити так, щоби Тарас Григорович був завжди модний і актуальний, так само, як і його творчість.

“Ше.Fest” – це фестиваль, де кожен може побачити в Шевченкові не лише звичний образ пророка, а бунтаря, неформала своєї епохи і водночас – надзвичайного генія. Українського і сучасного, близького та зрозумілого кожному.

Перший “Ше.фест” відбувся 16-17 серпня 2014 року в селі Моринці і був приурочений до 200-річчя Тараса Шевченка. Через рік, 22-23 серпня 2015, відгримів другий фестиваль, а 13-14 серпня 2016 року – третій.

Кожного року фестиваль збільшує свою аудиторію: від тисячі глядачів на першому заході до чотирьох тисяч – на минулорічному.

 

Прес-служба Ше.Fest’у

Для питань і уточнень звертайтесь до

прес-секретаря фестивалю Богдани

Гайворонської

095-900-38-33 чи 098-112-64-17

e-mail: shefest@ukr.net

 

 

№14 (202) 14 липня 2017