Канада допоможе ГПУ визначити авторів книги Януковича

 
Суд дозволив Генпрокуратурі попросити в Канади підтримки у пошуках справжніх авторів книги Opportunity Ukraine, яку начебто написав Віктор Янукович.
Відповідну ухвалу від 6 квітня 2017 року оприлюднено на сайті держреєстру судових справ.
Як встановило слідство, 18 червня 2011 року між гендиректором видавництва «Новий світ» та колишнім президентом України Віктором Януковичем було укладено договір, згідно з яким останній був зобов’язаний написати відповідну книгу та передати видавництву майнові права на цей твір.
Натомість видавництво мало виплатити Януковичу авторський гонорар у розмірі 32 млн грн. та видати твір накладом 1 млн примірників. З’ясовано, що останнє зобов’язання видавництвом виконано не було. Тим не менше, впродовж періоду з 4 листопада 2011 року до 17 січня 2012 року видавництво під виглядом авторської винагороди перерахувало на банківські рахунки Януковича кошти у розмірі 26 млн 560 тис. 192 грн.
Отримані під час досудового розслідування дані свідчать про те, що фактичне авторство книги належить іншим особам, жодного договору з якими не укладали. Винагорода ними отримана також не була. Встановлено, що під час написання книгу окремими частинами надсилали на певну електронну поштову скриньку, разом із «поясненнями з приводу плагіату».
Послуги з реєстрації та доступу до електронної скриньки, з якої надсилались фрагменти книги, у той період надавалися канадською компанією SHAW Communications Inc. Отже, ця компанія володіє даними про поштові скриньки та ІР-адреси, з яких надходили і на які відправлялися електронні листи, дати та часу їх відправлення і надходження. Ця інформація може допомогти у встановленні особистості справжнього автора твору.
Суд надав дозвіл слідчому ГПУ звернутись із запитом про надання правової допомоги до влади Канади з метою отримання тимчасового доступу до інформації щодо електронної поштової скриньки, якою володіє компанія SHAW Communications Inc.
Зазначимо, що книга, про яку йде мова, була видана австрійським видавництвом «Мандельбаум» у серпні 2011 року.
 

detector.media

№8 (196) 21 квітня 2017

 

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал